sadsad x
asdasd

Multimetre Nedir ? Multimetre Nasıl Kullanılır ? Multimetreler Nerelerde Kullanılır ?

Multimetre, elektrik ölçümlerini gerçekleştirmek için kullanılan bir cihazdır. Bu cihaz, voltaj, akım, direnç ve sıcaklık gibi farklı ölçümleri yapabilir. Multimetreler, hem analog hem de dijital olarak mevcuttur.

Bir multimetre, genellikle bir gösterge (ekran), bir selektör (ölçüm fonksiyonlarını ve aralıklarını seçmek için), bir soket (ölçümler için prob bağlantı noktası) ve birkaç ölçüm probundan oluşur.

Multimetreler, elektronik, elektrik ve mekanik sistemlerin bakımı ve onarımı için çok önemlidir. Örneğin, bir elektrik devresindeki voltaj veya akımı ölçmek veya bir direnç değerini belirlemek için kullanılabilirler. Multimetreler ayrıca, bir devredeki sorunları teşhis etmek için de kullanılabilirler.

Bazı multimetreler ayrıca kapasitans, frekans ve diyot testi gibi ek özelliklere de sahip olabilirler. Multimetreler genellikle elde taşınabilirler ve saha çalışmalarında veya laboratuvarlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Çok çeşitli tipleri ve özellikleri mevcuttur ve kullanım amaçlarına göre farklılık gösterirler.

Sıralama seçin
Göster
4 6


World Kredi Kartı Ödeme Axess Kredi Kartı Ödeme Bonus Kredi Kartı Ödeme Maximum Kredi Kartı Ödeme Card Finans Kredi Kartı Ödeme Visa Kredi Kartı Ödeme Master Card Kredi Kartı Ödeme Troy Ödeme
Verified by Visa Master SecureCODE Rapid SSL Chip & Pin

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.