sadsad x
asdasd

Gün Kontrol Cihazları Nedir? Nerelerde Kullanılır ?

Güç kontrol cihazları, elektrik devrelerinde güçün kontrol edilmesi için kullanılan cihazlardır. Bu cihazlar, elektrik yüklerini kontrol etmek görüntülemek ve elektrikli cihazların performansını optimize etmek için tasarlanmıştır. Bazı yaygın güç kontrol cihazları şunlardır.

Güç Kontrol Cihazları Çeşitleri

Akım Trafoları

Akım trafoları, özellikle yüksek gerilim uygulamalarında kullanılır. Bu uygulamalarda, yüksek gerilim hatlarından geçen yüksek akımın ölçülmesi gerekebilir. Ancak, doğrudan bu yüksek gerilim hatlarından ölçülemeyen akım, Akım Trafoları ile ölçümlerin güvenli ve doğru bir şekilde yapılmasını sağlar.

Ampermetre

Ampermetre, elektrik akımını ölçmek için kullanılan bir ölçü aletidir. Akım trafolarının çıkışına bağlanarak kullanılır ve ölçülen akım değeri amper cinsinden okunur.

Astronomik Zaman saatleri

Gün doğumu ve gün batımı saatlerini, bulundukları şehrin adı veya enlem/boylam bilgilerini kullanarak güncel tarih ve saate göre otomatik hesaplayan saatlere zaman rölelrine astrnomik zaman saatleri denir. Panolar elektronik bir çok cihazda kullanılır.

Elektronik Zaman Röleleri

Elektronik zaman röleleri, elektronik devrelerde zamanlama işlevlerini gerçekleştirmek için kullanılan elektronik cihazlardır. Bu röleler, bir giriş sinyali aldıklarında, belirli bir gecikme süresi sonrasında çıkış sinyalini açarlar veya kapatırlar.

Kondansatör (Kapasitör)

Kondansatör, elektrik yüklerini depolayan bir elektronik bileşendir. Kondansatörler, en basit haliyle iki metal levha arasındaki yalıtkan bir malzeme (dielektrik) tabakası ile oluşur. Kondansatörün çalışma prensibi, bir elektrik yükünün iki metal levha arasında depolanmasıdır. Böylece, bir enerji kaynağından bağımsız olarak, bu yükler bir süre boyunca depolanabilir ve daha sonra bir devrede kullanılabilir.

Multimetre

Multimetre, elektrik ölçümlerini gerçekleştirmek için kullanılan bir cihazdır. Bu cihaz, voltaj, akım, direnç ve kapasite gibi farklı ölçümleri yapabilir. Kısa devreleri bulabilir. Multimetreler, hem analog hem de dijital olarak mevcuttur.

Regülatörler

Regülatör, bir devredeki voltaj veya akım değerlerini belirli bir aralıkta tutmak veya sabit bir değere ayarlamak için kullanılan bir elektronik devredir. Regülatörler, elektronik cihazların güç kaynaklarında, araç şarj sistemlerinde, güneş panellerinde ve diğer birçok uygulamada kullanılır.

Röleler

Röle, bir elektrik devresinde, bir anahtarın hareketini kontrol etmek veya bir sinyal almak için kullanılan elektromekanik bir cihazdır. Röleler, birkaç bileşenin bir araya gelmesiyle oluşur. Bunlar arasında manyetik bir çekirdek, bobin, kontaklar ve bir kasa bulunur.

Sıralama seçin
1 2 3 4
Göster
4 6
1 2 3 4

Güç Kontrol Cihazları Röleler Elektronik Ve Astronomik Zaman Saatleri Fiayatları 

En avantajlı fiyatlar hızlı kargo güvenli ödeme ve güçlü stoklarımız ile her zaman en uygun elektronik zaman röleleri akım trafoları ve kondabsatörlere bu kategori üzerinden ulaşabilirsiniz.  https://www.zeybekmarket.com/guc-kontrol-cihazlari-ve-roleler World Kredi Kartı Ödeme Axess Kredi Kartı Ödeme Bonus Kredi Kartı Ödeme Maximum Kredi Kartı Ödeme Card Finans Kredi Kartı Ödeme Visa Kredi Kartı Ödeme Master Card Kredi Kartı Ödeme Troy Ödeme
Verified by Visa Master SecureCODE Rapid SSL Chip & Pin
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.