sadsad x
asdasd

Şalt Ürünleri Nedir?

Şalt malzemeleri; elektrik devrelerinin korunmasını, kontrol edilmesini ve anahtarlanmasını sağlayan elektrik malzemeleridir. Baralar, ayırıcılar, trafolar, kesiciler ve yardımcı teçhizatlar ile elektrik enerjisinin üretilmesi, iletilmesi ve dağıtılması sisteminin bir parçasıdır. Şalt malzemeler özelliklerine göre çeşitlilik göstermektedir. Bunlar içerisinde kaçak akım röleleri, kompakt şalterler, kontaktörler, motor koruma şalterleri, otomatik sigortalar ve termik röleler gibi cihazlar bulunmaktadır. Sahip oldukları özelliklere ve ürün kalitelerine göre şalt malzemelerin fiyatları değişiklik göstermektedir. Siemens, Legrand, Flash, Emas şalt malzemeleri güçlü stoklarımızla ve kaliteli ürün çeşitliliği ile bulunmaktadır. Şalt malzeme çeşitlerini zeybekmarket.com üzerinden inceleyebilir, yüksek kaliteli ürünlere en ucuz, en uygun fiyatlarla zeybekmarket üzerinden ulaşabilir ve satın alabilirsiniz.

Sıralama seçin
1 2 3 4 ... 7 ... 11
Göster
4 6
1 2 3 4 ... 7 ... 11

Şalt Malzemeleri Nedir ?

Elektrik şalt malzemeleri elektrik altyapı veya panoların elektrik tesisatlarının çalışması kontrol edilmesi veya güvenliğinin sağlanması için gerekli elektrik malzemeleridir. 

Şalt Malzemelerin Kullanım Alanları Nerelerdir ?

Elektrik şalt malzemeleri inşaatlar ev ofis panolar kısacası elektrik kullanımı olan heryerde sigortalar, devre kesiciler, kaçak akım koruma şalterleri, motor koruma röleleri, röleler, kontaktörler, dağıtıcı üniteler, termik, pako şalterler, olarak kullanılmaktadır. 

zeybekmarket.com Şalt Malzemelerin Markaları

 • Schneider Electric Şalt Malzemeleri
 • Siemens Elektrik şalt malzemeleri
 • Flash Şalt Malzemeleri
 • Emas Şalt Malzemeleri
 • Bemis Şalt Malzemeleri
 • Entes Şalt Malzemeleri

Daha fazlası uygun fiyatlarla zeybekmarket olarak geniş ürün yelpazesi ile hizmetinizdeyiz.

Şalt Malzemeleri Çalışma Şekilleri Fonksiyonları ve Görevi

Sigortalar (Devre Kesiciler) W Otomat Nedir? W Otomatlar Nerelerde Kullanılır ?

 • W otomat, bir elektrik devresinin bağımlı olduğu şartlar altında otomatik olarak çalışmasını sağlayan bir elektrik elemanıdır. Otomatik sigortlar devrenin elektrik akımını kontrol eder ve devre güç durumlarını (açık veya kapalı) olarak değiştirir. Genellikle elektrik sistemlerinde güç dağıtımı, enerji yönetimi ve güvenliği gibi amaçlarla kullanılır.
 • Otomatik sigortlalar aynı zaman da çekilen yüksek akıma ve kısa devrelere karşı hem elektrik tesisatını hem de elektrikle çalışan cihazların korunmasını sağlar. Siemens, Flash marka ürünlerde bol çeşitli uygun fiyatlara sigortalar için zeybekmarket üzerinden hemen sepetinize ekleyebilirsiniz.

Kontaktör

 • Elektrik tesisatında anahtarlama görevini üstlenen kontaktör genellikle elektrik motorlarında ve yüksek akımın cihazlara anahtaralama yaparken vereceği zararların önüne geçmek için kullanılan şalt malzemedir. Uygun fiyatlı kontaktörler güvenli ödeme hızlı teslimat ve 1000 tl üzeri ücretsiz kargo fırsatları için hemen alışverişe başlayabilirsiniz.

Kaçak Akım Koruma Röleleri 

 • Kaçak akım röleleri  elektrik kaçağını algıladığı zaman devredeki enerjiyi canlılara ve cihazlara zarar vermeden kesmektir. Devrede bazı durumlarda herhangi bir kaçak akım rölesi olmadığı zaman, bir toprak kaçağı ortaya çıkmış ise kaçak oluşan alanlara bir insanın dokunması halinde bütün kaçak insanın üzerinden akmaktadır. Bunun önüne geçmek için kaçak akım rölesi şalt malzemesi kullanılması gerekmektedir.

Pako Şalterler

 • Açma kapama şalteri olarakta bilinen şalterler komitatör şalter, kutup değiştiriciler, motora yön vermek akımın yönünü değiştirmek hız ayarı yapmak veya anahtarlama için sık sık kullanılan elektrik malzemeleri şalt malzemelerdir. Opaş marka pako şalterlerine zeybekmarket üzerinden ulaşabilir. Hızlı kargo güvenli ödeme uygun fiyatlarla alışveriş yapabilirsiniz.

Motor Koruma Şalterleri

 • Motora giden yüksek akımın faz kaynaklı sorunların veya kısa devrelerden oluşacak sorunları önlemek için kullanılan motor koruyucu şalt malzemelerdir. Ayrıca manuel olarak motorun açıp kapatılmasına yarayan şalterlerdir. Motor koruma şalterlerine kategorilerimiz kısmından ulaşıp uygun fiyat hızlı teslimat avantajları ile alışverişinizi yapabilirsiniz.

Röleler

 • Devre kontrolü veya anahtarlama görevinde bulunan röle şalt malzemelerine zeybekmarket üzerinden sepetinize ekleyerek uygun fiyat hızlı teslimat avantajları ile alışverişinizi yapabilirsiniz.

Şalt Malzemelerin Fonksiyonları

 1. Aşırı gerilimlerden kısa devreden ve toprak hatalarından korurlar.
 2. İzolasyon sağlarlar.
 3. Elektrik devrelerinin sorunsuz bir şekilde çalışmasının kontrolünü sağlarlar. Güvenle açıp kapatılmasında kullanılırlar.

Şalt Malzemelerin Fiyatları

Zeybekmarket kalitesi ile güvenilir hızlı garantili ve herzaman uygun fiyatlı elektrik malzemelerini şalt ürünlerini aydınlatma ürünlerini sitemiz üzerinden ulaşabilirisniz. Şalt malzemelerin fiyatları marka model ve kullanım alanına göre değişiklik göstermektedir. zeybekmarket.com üzerinden inceleyebilir. Bizlere hızlı bir şekilde ulaşabilirisiniz.World Kredi Kartı Ödeme Axess Kredi Kartı Ödeme Bonus Kredi Kartı Ödeme Maximum Kredi Kartı Ödeme Card Finans Kredi Kartı Ödeme Visa Kredi Kartı Ödeme Master Card Kredi Kartı Ödeme Troy Ödeme
Verified by Visa Master SecureCODE Rapid SSL Chip & Pin
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.