sadsad x
asdasd

Pil Nedir ? Piller Ne İşe Yarar ?

"Pil" kelimesi, elektrik enerjisi depolamak için kullanılan bir cihazı ifade eder. Pil, kimyasal reaksiyonlar aracılığıyla elektrik enerjisi üretir veya depolar.

Piller, elektronik cihazların güç kaynağı olarak kullanılır. Örneğin, cep telefonları, dizüstü bilgisayarlar, tabletler, kameralar ve saatler gibi cihazlar, genellikle taşınabilir pillerle çalışır. Ayrıca, araçların başlatma sistemlerinde ve güneş panellerinin depolama sistemlerinde de kullanılırlar.

Pillerin farklı türleri vardır. Bazıları şarj edilebilirken, bazıları tek kullanımlıktır. Bazıları büyük güç üretebilirken, bazıları sadece küçük cihazları çalıştırmak için yeterlidir. Pilin tipi, kullanım amacına bağlı olarak değişebilir.

Pil Çeşitleri

AAA, AA, Aküler, 9V, Pil çeşitlerine bu kategori üzerinden ulaşabilirsiniz.

Sıralama seçin
1 2
Göster
4 6
1 2

Pil Çeşitleri 

Kalem piller, küçük boyutları ve düşük maliyetleri nedeniyle en yaygın kullanılan pillerden biridir. Kalem pil çeşitleri şunlardır:

  1. AA (LR6): Yaklaşık 50 mm uzunluğunda ve 14 mm çapında olan en yaygın kalem pil çeşididir. Kablosuz telefonlar, uzaktan kumandalar, oyuncaklar, dijital kameralar, el fenerleri gibi birçok cihazda kullanılır.

  2. AAA (LR3): Yaklaşık 44 mm uzunluğunda ve 10 mm çapında olan biraz daha küçük bir kalem pil türüdür. Kablosuz fareler, uzaktan kumandalar, dijital teraziler, kulaklıklar, saatler gibi birçok cihazda kullanılır.

  3. 9V (6LR61): Dikdörtgen şeklinde olan ve yaklaşık 48 mm uzunluğunda olan bir kalem pil türüdür. İkili uzaktan kumandalar, kapı zilleri, duman dedektörleri gibi cihazlarda kullanılır.

Kalem piller, çeşitli kimyasal bileşimler kullanılarak üretilebilir. En yaygın olanları alkalin, lityum iyon, çinko-karbon ve çinko-klorür pillerdir.

Kalem Pil Çeşitleri Fiyatları

Kalem pillere çeşitlerine akülere ve daha bir çok elektrik malzemelerine uygun fiyatlı, güvenli ödeme, taksit imkanı, aynı gün kargo avantajları ile https://www.zeybekmarket.com/ ulaşabilirsiniz. İyi alışverişler dileriz.World Kredi Kartı Ödeme Axess Kredi Kartı Ödeme Bonus Kredi Kartı Ödeme Maximum Kredi Kartı Ödeme Card Finans Kredi Kartı Ödeme Visa Kredi Kartı Ödeme Master Card Kredi Kartı Ödeme Troy Ödeme
Verified by Visa Master SecureCODE Rapid SSL Chip & Pin
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.