sadsad x
asdasd

Topraklama Nedir? Elektrik Toprak Hattının Önemi Nedir ?

Topraklama, elektrikli cihazların elektrik kaçağı riskine karşı alınan bir önlemdir. Topraklama sistemi, elektrikli cihazların metal yüzeylerinin veya diğer iletken nesnelerin toprak ile direk olarak bağlanmasını içerir. Topraklamanın amacı, elektrikli cihazların metal yüzeylerindeki fazla elektrik yükünü direk olarak toprağa akmasını sağlamaktır. Böylece, cihazda oluşabilecek bir elektrik kaçağı sonucu oluşan ark insanların hayatı veya cihazların kullanım ömrü tehlikeye girmemiş olacaktır.

Topraklama sistemi, cihazın metal yüzeylerine bağlı bir toprak hattı ve bir toprak noktasından oluşur. Toprak noktası, evin veya bina içinde bulunan topraklı elektrik sistemine bağlanır. Cihazın metal yüzeylerindeki elektrik yükü, toprak hattı üzerinden toprak noktasına akacak ve topraklı elektrik sistemi tarafından emilinecektir.

Sıralama seçin
Göster
4 6

Topraklama Ürünleri Nelerdir ?

Topraklama, elektrikli cihazların kullanımı sırasında oluşabilecek elektrik kaçağı riskini azaltmak ve insanların ve cihazların güvenliğini koruyacak önemli bir işlemdir. Bu nedenle, elektrikli cihazların kullanımı veya yerleştirilmesi sırasında mutlaka topraklama yapılması önerilir. Topraklama çubuğu, topraklama kazıkları, topraklama şeritlerine zeybekmarket üzerinden topraklama ürünleri kategorisinden ulaşabilirisniz.

Topraklama Çubuğu Nedir?

Topraklama çubuğu, topraklama sisteminde kullanılan bir parçadır. Elektrikli cihazların metal yüzeyleri tarafından oluşan elektrik yükünü toprak noktasına iletmeye yarayan toprağın altına gömülen farklı boyutlarda elektrik tesisatının büyüklüğüne göre üretilen bir çubuk olarak tanımlanır.

Topraklama Çubuğu Çeşitleri 

  • Q16 Topraklama Çubukları 1M, 1.5M şeklinde kalınlık ve boyutlara sahiptir.
  • Q20 Topraklama Çubukları 1M, 1.5M şeklinde kalınlık ve boyutlara sahiptir.
  • Q16 Kaplama Topraklama Çubuğu 1M şeklinde zeybekmarket üzerinden bulabilirsiniz.

Topraklama Kazığı Nedir?

Topraklama kazığı, halk arasında köşebent olarak da bilinen elektriksel devrelerin güvenli ve doğru şekilde topraklanmasını sağlamak için kullanılan bir topraklama ürünüdür. Bu kazık, genellikle inşaat temelleri atılırken toprak noktasına bağlanarak elektriksel potansiyelini toprak potansiyeline eşitler ve elektriğin güvenli bir şekilde topraklandığını garantiler.

Topraklama Kazığı Çeşitleri

  • 40*40 4mm 1.5M Şeklinde kalınlık ve boyutlara sahiptir.
  • 40*40 4mm 1M Şeklinde kalınlık ve boyutlara sahiptir.

Toprakalama Şeridi Nedir ?

Toprakalama şeridi inşaatlarda temelin altına gömülerek toprak noktasına bağlanan rulo halinde binanın etrafını veya belirli bir kısmını dolanan elektrik potansiyelini eş bir şekilde dağıtmaya yarayan şeritlerdir.

Topraklama Şeridi Çeşitleri

  • 30*3,5mm genişlik ve kalınlıklarda yaklaşık 40-45 Kg aralığında değişen 50M lik rulolar halinde zeybekmarket üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca şeritten şeride, şeritten demire, u branjman aparatlarına ve topraklama klemenslerine ulaşabilirsiniz.

Topraklama Ürünleri Topraklama Çubuğu Fiyatları ?

En uygun fiyatlarla topraklama çubuğu, topraklama kazığı, topraklama şeridi ve aparatlarına zeybekmarket üzerinden ulaşabilir. Güvenilir güçlü stoklu alışverişinizin keyfini çıkarabilirsiniz.World Kredi Kartı Ödeme Axess Kredi Kartı Ödeme Bonus Kredi Kartı Ödeme Maximum Kredi Kartı Ödeme Card Finans Kredi Kartı Ödeme Visa Kredi Kartı Ödeme Master Card Kredi Kartı Ödeme Troy Ödeme
Verified by Visa Master SecureCODE Rapid SSL Chip & Pin
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.