sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
1 2
Göster
4 6
1 2

TTR Kablo Nedir?

İçerisinde çok sayıda ince telli bakır iletkenin bulunduğu PVC kaplı damarların, PVC kılıf ile yalıtımı yapılıp, aralarının PVC dolgu ile doldurulduğu kablo tipidir.  Kablonun içindeki her bir damar ise kendi içinde birçok telin biraraya gelmesinden oluşur. Bu damarlara aslında NYAF kablo denir. Yani TTR kablolar, birden fazla NYAF kablonun bir araya gelmesiyle oluşur.


TTR kablolar içindeki damar sayısına ve kabloların kesit alanlarına göre sınıflandırılır. Örneğin 2 damarlı 1.5 mm kesite sahip olan bir TTR kablo, "2×1.5 TTR kablo" olarak anılmaktadır.


TTR kablolar çok damarlı ince iletkenli ve dış kılıfının yapıları nedeniyle flexible yani esnek kablolardır ve tesisata döşenmesi daha kolaydır.


TTR Kabloların Kullanım Alanları

TTR kablolar mekanik zorlanmanın az olduğu, ıslak ve nemli alanlarda kullanılır. Genellikle şantiyelerde, ek tesisat çekilmesi gereken yerlerde, uzatma kablolarında, ev gereçlerinde TTR kablolar kullanılır.


TTR Kablo Seçiminde Neler Dikkat Edilmeli?

TTR kabloların kesit alanı seçiminde beslenecek yükün büyüklüğü ve kablo uzunluğu göz önünde bulundurulmalıdır. Bunun için kabloların akım taşıma kapasitesi kontrol edilmeli ve gerilim düşümü hesabı yapılmalıdır.


TTR Kablo Fiyatları

TTR Kablo fiyatlarını aşağıdaki listemizden inceleyebilir, güvenle sipariş verebilirsiniz.World Kredi Kartı Ödeme Axess Kredi Kartı Ödeme Bonus Kredi Kartı Ödeme Maximum Kredi Kartı Ödeme Card Finans Kredi Kartı Ödeme Visa Kredi Kartı Ödeme Master Card Kredi Kartı Ödeme Troy Ödeme
Verified by Visa Master SecureCODE Rapid SSL Chip & Pin
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.